Сімейство Кленові - Acerceae Juss.

Рід Клен -  Acer L.

столярні вироби на замовлення в КиєвіКлен платановидний, або гостролист -  A. platanoides L.

Поширений в Європі від південної частини Скандинавського півострова до Середземноморського узбережжя, на південному сході  переходить на східний схил Уралу. На Кавказі піднімається до субальпійського пояса.

       Дерево досягає 32 м висоти, росте 150 - 200 років.  До 50-60 років зростання  дерева у висоту припиняється.

Клен - дерево тверде,  міцне.  Його деревина злегка рожевувата або жовтувата, відмінно піддається поліровці.   Столярні домашні речі на замовлення з цього дерева (меблі, особливо дитячі двоярусні ліжка в Україні) надійні, міцні. Використовується для виготовлення смичкових музичних інструментів, східці для сходів у будинок, спортивного інвентарю, вагонка для сауни. Шукайте можливість купити двері з дерева Київ, чи ліжко з масиву клена безпосередньо у українських виробників.       

    Під запоною лісу дерева клена відносно тонкостовбурні. На відкритих місцях -   стволи дерев мають великий діаметр. Листя велике, 5 (7) - лопатей,  з округлими виїмками між лопатями; лопаті загострені на вершині. Черешки довгі, розташування листя супротивне. Квіти роздільностатеві. Квітки  дрібні, зеленувато-жовті, зібрані в невеликі щитовидні суцвіття. Час цвітіння - травень. Плоди-крилатки  з вузькими ясно-зеленими перетинковими крилами, сидять попарно на одній плодоніжці. Восени вони розпадаються на дві частини  і, покидаючи дерево, відносяться вітром на значні відстані. 

  Місця життя.  Дерево віддає перевагу багатим суглинкам і чорноземним грунтам; росте  в ялиново-листяних  і листяних   лісах-дібровах  разом з іншими видами кленів, липою, ясеном, вільхою.   Клени - це дерева  переважно гірських лісів.  У лісах ростуть поодиноко, або невеликими групами.  У післявоєнні роки на території  України посаджені   багато лісосмуг з дерев клена. Дуже зимостійке дерево. 

  У Північній Америці  поширено дерево з цього ж роду -  клен цукровий (A. saccharum), лист якого є символом Канади.  Це дерево до 19-го століття було головним джерелом  цукру, сиропу,  патоки для  аборигенів і переселенців цього регіону. Виділення соку проходить  ранньої   весни. Весняне дерево краще не використовувати на столярні вироби на замовлення.

          І опалі, і буйно - зелені, і  з неперевершеним осіннім забарвленням листя, - дерева кленів не одноразово   описані і оспівані в творчості слов'янських народів. 

           "Знов горять ліси кленовим полум'ям..." - поетичний пейзаж Л. С. Чернєй 

            "Клен, ти мій опалий". -  поезія   геніального Сергія Єсеніна, присвячена  цьому дереву. 

    Серед шанувальників та поціновувачів деревини особливо користуються повагою кухонні гарнітури та домашні бібліотеки з благородних сортів деревини. Немало замовників віддають перевагу виробам, виготовленим з масиву клена.  У нашій деревообробній майстерні тільки під замовлення створюються міжкімнатні арочні двері в Києві та дитячі двоярусні ліжка в Україні з дерева для дітей, паркет і паркетна підлогова шпунтована дошка з клена, кленова вагонка  для парилки і різні меблеві куточки для саун і лазень, дерев'яні східці для сходів, і завжди виробляється паркетна дошка дуб ... 

  Кандидат біологічних наук Чернєй Л. С.   

Література    

Флора Східної Європи. Том Х1. Покритонасінні. Дводольні / Під ред. Н.Н. Цвілева. – Москва - Санкт-Петербург: Товариство наукових видань КМК. - 2004. - 535 с. 

Визначник вищих рослин України. - Київ: Наукова Думання. - 1987. - 546 с. 

Життя рослин. Квіткові рослини. Т. 5, ч. 2. - Москва: " Просвіта", 1981. - 511 с. 

Життя рослин. Гриби. Т. 2. - Москва: " Просвіта", 1981. - 479 с. 

В.Е. Шпаків. Ілюстроване керівництво для ботанічних практик і екскурсій в Середній Росії. - Москва: Товариство наукових видань КМК. - 2004. - 506 с. 

P.S. 

 Двоярусні меблі та дерев'яні двері на замовлення Київ для дитячої спальні з дерева твердої породи (масив клена) - це є безумовно елітна річ. Не багато людей розуміють особливу цінність цієї породи дерева. Канадський клен і клен з України вважаються одними з кращих джерел сировини для деревообробки. Погляньте на ці потужні і надійні спальні конструкції хоч би один раз, а далі приймайте рішення купити паркетну дошку в Україні з клена, слухаючи внутрішній голос.