Домашній затишок у поданні жінок і чоловіків

 

Сходи з дерева в інтер'єрі

 Стереотипна «жіноча кімната» - це «ляльковий будиночок». Рожеві фіранки з подхватами і ламбрекенами, персикові стіни, сходи з дерева Київ, кремовий диван з вишитим покривалом, неодмінний «зоопарк» з м'яких іграшок на видному місці. Саме такі жіночі кімнати показують в рекламі і в музичних кліпах, і сподобатися вона може тільки справжній гламурній блондинці, якій ще немає вісімнадцяти років. Чоловікам пощастило не більш. Типова «холостяцька кімната» (принаймні, її зображення) - це приміщення площею трохи менше футбольного поля, посередині якого стоять предмети побуту і величезний плазмовий телевізор. Як правило, вона виконана у відтінках чорного кольору, якщо зустрічається сірий або синій, це можна порівняти з чудом. Яскравою плямою в такій кімнаті може бути хіба що відблиск на екрані телевізора і красивий вазон. 

  Тим часом вже давно відомо, що характер людини можна «прочитати» по обстановці в його житлі - в першу чергу на тих куточках кімнати, які він облаштовував сам. Саме тому кімнати «справжніх» чоловіків і жінок так рідко схожі на те, що ми бачимо у фільмах і рекламних роликах. Але, тим не менше, різниця між «чоловічим» і «жіночим» інтер'єром все-таки є. Побачити її можна на прикладі - вивчити кімнати, облаштовані представниками різних статей. 

  Нерідко буває так, що жінка вибирає спальні гарнітури з дерева для інтер'єру спальні, а чоловік обставляє вітальню, або навпаки. В цьому випадку всі типові відмінності можна побачити, просто перейшовши з однієї кімнати в іншу. Але в нашому випадку краще порівняти кімнати однакового функціонального призначення - наприклад, дві спальні, дві бібліотеки, дві вітальні або два робочих кабінети. Найпростіше - це спальня, і міжкімнатні арочні двері Київ в ній. Зазвичай таке приміщення вимагає мінімуму речей. Тут ми і стикаємося з відмінними рисами.  

  Для чоловіка слово «мінімум» має одне значення: як можна менше і простіше. Саме тому чоловічі спальні лаконічні - сейф для рушниць і вудилищ, телевізор і шафа (та й шафи-то може не бути, його часто замінює стелаж або настінні полки). Чоловіки вважають за краще великі предмети і вільні поверхні письмового та обіднього столу. На полиці в такій спальні ви навряд чи побачите колекцію порцелянових кішечок або собачок. Ось стелажі з комп'ютерними дисками, чи полки з необхідними книгами - явище більш ймовірне, але теж необов'язкове. Лаконічністю такого інтер'єру чоловіки дуже пишаються. 

   Недарма ж головна претензія, яку чоловіки пред'являють до жінок - «захаращеність» кімнати. «Куди тобі стільки витребеньок!» - обурюється чоловік, дивлячись на сорок рожевих слоників, що тісняться на комоді. «А що такого?» - щиро здивується жінка. Простір навколо себе жінки прагнуть заповнити тим, що відповідає їх уявленням про затишок. Найчастіше це милі маленькі дрібниці, численні горщики з квітами, що відображають смаки господині: вази, статуетки, плюшеві звірі, фотографії. А кімнати, де мало таких деталей, нерідко здаються жінці «неживими». 

 Що стосується меблів, жінка прагне врахувати і продумати все, що може їй знадобиться для самоствердження і самопозиціювання. Якщо вона любить читати в ліжку, вона обов'язково поставить в спальні тумбочки - саме класичну дерев'яну тумбочку, а не скляну полку з підсвічуванням, що виходить зі стіни поруч з ліжком. У жіночій спальні обов'язково є трюмо або комод з дзеркалом. І, само собою, без шафи тут не обійтися. Винятком може бути лише той випадок, якщо поруч зі спальнею є дитяча маленька кімнатка і окрема гардеробна кімната. Все це дозволяє жінці створити навколо себе максимальний комфорт. 

  Наступна відмінність ми побачимо, оцінивши колірну гамму кімнати в цілому, та поєднання відтінків зокрема. Чоловіки «звертають менше уваги на дурниці» - наприклад, на те, чи поєднюються спальні меблі з дуба з відтінком фіранок. Вони взагалі люблять контрастні поєднання. Чоловіча кімната з білими жалюзі, темно-синіми стінами і чорним диваном - це цілком нормальне явище. У тому випадку, коли прекрасна стать скаже: «Як же тут похмуро!», Сильна стать навіть не зрозуміє, про що йде мова. З іншого боку, чоловіки часто віддають перевагу стриманим форми в інтер'єрі і відтінки в класичному інтер'єрі. Як правило, сильна стать більше тяжіє до темних кольорів - відтінкам сірого та синього (в технологічних стилях), коричневих тонах - в класичному інтер'єрі, і, звичайно, чорному. 

  Жінки, навпаки, прагнуть до теплих тонів і «взаємопроникнення» відтінків. Бежеві, помаранчеві, золотисті, ніжно-зелені - ось вони, кольору жіночих спалень. Нерідко зустрічаються і горезвісні двоярусні ліжка Україна з відтінками рожевого кольору, але в помірній кількості. Втім, жінки теж люблять синій та коричневий, і не лякаються контрасту, але вводять його в інтер'єр дещо по-іншому. Їм більше сподобається, наприклад, контрастне покривало, яке можна кинути на шикарне спальне ложе з масиву. Або крісло насиченого відтінку, що стоїть в глибині кімнати. Але от зробити одну половину кімнати чорною, а іншу білою - на це жінки навряд чи погодяться.  

  Чоловіки майже завжди пишаються своїми захопленнями - а значить, і в інтер'єрі чоловічих спалень часто є міжкімнатні арочні двері і щось тематичне. Якщо господар кімнати - мисливець, значить, на стіні може висіти рушниця, а на підлозі або на ліжку зручно розташується звірина шкура (справжня чи штучна). Якщо чоловік захоплюється автоспортом, то стіну напевно прикрашатимуть шини або диски, а двері - металева обробка. У завзятого мандрівника кімната часто оформлена в улюбленому етнічному стилі, а на стіні висить карта світу, і біля неї розташоване добротне двоярусне ліжко Київ. Цей список можна продовжувати дуже довго. Важливо одне: чим би не захоплювався чоловік, він тяжіє до глобального проникнення сфер його життя одина в одну. Обмежуватися парою сувенірів і настільних фотографій, як жінка, він навряд чи здатний, та й не бачить в цьому сенсу. «Мій будинок - моя територія для експериментів!» - позиція чоловіка звучить приблизно так. 

  З цієї ж причини чоловікам подобаються лаконічні і функціональні стилі інтер'єру - такі, як хай-тек, мінімалізм або пуризм. Складними стилями начебто бароко, чи арт-нуво чоловіки захоплюються рідко - для чоловічого світогляду там «занадто багато дрібничок і завитків». У жінок все йде з точністю до навпаки: лаконічні інтер'єри здаються їм порожніми, холодними, «бездушними», а ось легковажні, з безліччю деталей - «живими». Єдиний інтер'єр, в поглядах на який чоловіки і жінки сходяться - це благородна класика і сходи з дерева Київ, що скромно зливаються з обстановкою в будинку. 

 Підводячи підсумки, скажемо: який би інтер'єр не вибрав чоловік, йому властиво пов'язувати обстановку навколо себе зі своїми захопленнями і часто - з роботою. А от жінкам хочеться, щоб інтер'єр відображав їх емоції і характер, щоб обстановка в будинку була затишною, практично сімейною. Іншими словами, для сильної статі важлива логічна спрямованість в інтер'єрі та якісні оздоблювальні матеріали. А ось для слабкої - емоційна складова. Але і в тому, і в іншому випадку можна створити красиву і гармонійну обстановку, якщо не впадати в крайнощі...